Княжна Анна Киевская
Cтала королевой Франции, обвенчавшись 19 мая 1051 года с королем Генрихом I согласно обряду Церкви Галлов

The Fund is looking for partners for joint activities


Фонд ищет партнеров для совместной деятельности


тел.моб +38-067-713-3737 e-mail: Vikentiy@gmail.com скайп: Vikentiy
Если Вы готовы помочь и принять участие в программах Фонда, сделав денежное пожертвование в Фонд, пожалуйста, нажмите на эту кнопку.
If You are desiring to help and participate in the programs of the Foundation, making a monetary donation to the Foundation, please, click on this button.
donation/пожертвование

The programs of the welfare activity of the Foundation aims to raise funds to provide help to orphans, gifted and talented children, young people with limited functionality, elderly people, as well as churches.

e-wallet-payment-service-250x250
Православные праздники
Религиозные посты
Православіє на ТБ

Каталог телепрограм УПЦ:

  • 15 єпархій
  • 34 телепроекту
  • 11 відеоканалів на YouTube
  • 1 інтернет-відеожурнал
  • 4 виробничі телестудії

детальніше

translation services

filПатріарх Української Православної Церкви Київського патріархату

Дата народження: 23.01.1929

Місце народження, освіта. Народився в селі Благодатному Амвросіївського району Донецької області. Ім’я в миру — Михайло Антонович Денисенко. У 1946 році, після закінчення середньої школи, вступив до третього класу Одеської духовної семінарії, яку закінчив з відзнакою. У 1952-му закінчив Московську духовну академію з ученим ступенем кандидата богослов’я.

Кар’єра священнослужителя. 1 січня 1950 прийняв чернечий постриг з ім’ям Філарет.

15 січня 1950 Святійшим Патріархом Московським і всієї Русі Алексієм був рукопокладений в сан ієродиякона, а 18 червня 1951 — у сан ієромонаха.

З 1953 року — викладач Московської духовної академії.

У 1956-му призначений інспектором Саратовської духовної семінарії з возведенням у сан ігумена.

У 1957 році переведений на посаду інспектора Київської духовної семінарії, а 12 липня 1958-го возведений у сан архімандрита і призначений ректором Київської духовної семінарії.

У 1960 році призначений керуючим справами Українського Екзархату і настоятелем Свято-Володимирського кафедрального собору в Києві.

1961-1962 рр.. — Настоятель подвір’я Руської Православної Церкви при Олександрійському патріархаті в місті Олександрії (Об’єднана Арабська Республіка).

У лютому 1962-го за рішенням Святішого Патріарха Алексія і Священного Синоду став єпископом Лузьким, вікарієм Ленінградської єпархії, з дорученням керувати Ризькою єпархією.

З червня по жовтень 1962 виконував обов’язки Екзарха Середньої Європи. Після утворення єпархії РПЦ на території Австрії у жовтні 1962-го призначений єпископом Віденським і Австрійським. 12 грудня 1964 призначений єпископом Дмитровським, вікарієм Московської єпархії, ректором Московської духовної академії та семінарії. 14 травня 1966 возведений у сан архієпископа і призначений Екзархом України, архієпископом Київським і Галицьким, постійним членом Священного Синоду.

25 лютого 1968 Патріархом Алексієм возведений у сан митрополита. У 1971 році Патріархом Пимоном удостоєний права носіння двох панагій.

Після смерті Патріарха Пимена 3 травня 1990 Священний Синод Російської Православної Церкви таємним голосуванням обрав митрополита Філарета Місцеблюстителем на Московський Патріарший престол. Був головою Помісного Собору РПЦ, що проходив 7-8 червня 1990-го.

Філарет ініціював звернення до Патріарха Московського і всієї Русі Алексію II про надання Українській Православній Церкві самостійності і незалежності в управлінні. 25-27 жовтня 1990 Архієрейський Собор РПЦ надав УПЦ самостійність і незалежність в управлінні, а митрополит Філарет одноголосно обраний українським єпископатом Предстоятелем Української Православної Церкви з титулом Митрополит Київський і всієї України.

Боротьба за автокефалію. Після прийняття Верховною Радою 24 серпня 1991 рішення про проголошення України незалежною державою з ініціативи митрополита Філарета 1-3 листопада 1991 го відбувся Всеукраїнський Помісний Собор УПЦ, одноголосно прийняв рішення про повну канонічну незалежність, тобто автокефалію Української Православної Церкви. Однак РПЦ відмовила надати Українській Православній Церкві автокефалію.

За вказівкою Патріарха Алексія II в Харкові був скликаний Собор, який обрав ще одного митрополита Київського. Ним став митрополит Володимир (Сабодан), який перед обранням був Керуючим справами Московської Патріархії РПЦ. Філарет розцінив такі дії РПЦ неканонічними і незаконними і відмовився визнати Володимира.

25 червня 1992 відбувся Всеукраїнський Помісний Собор, на якому було проголошено об’єднання частини Української Православної Церкви та Української Автокефальної Православної Церкви в єдину Українську Православну Церкву Київського патріархату. Собор визнав незаконним рішення Архієрейського Собору РПЦ і обрав Патріархом Київським і всієї Руси-України митрополита Мстислава (Скрипника). Митрополит Філарет був обраний заступником Патріарха Київського і всієї Руси-України.

У жовтні 1995 року на Всеукраїнському Помісному Соборі митрополит Філарет був обраний Патріархом Київським і всієї Руси-України.

Митрополит Філарет бореться за створення в Україні Помісної Православної Церкви Київського патріархату. З його ініціативи були перекладені українською мовою всі богослужбові книги.

Регалії. Почесний член Московської духовної академії, почесний член Ленінградської духовної академії, доктор «гоноріс кауза» Будапештської реформатської духовної академії та Пряшівського богословського факультету. Має вищі нагороди Руської Православної Церкви і багатьох Помісних Православних Церков. Серед державних нагород: орден «Дружби народів», орден Трудового Червоного прапора, Орден Свободи, Хрест Івана Мазепи. Філарет — повний кавалер Ордена Ярослава Мудрого.

Архів новин

Поиск в Библии:
banker.ua обновил информацию о курсе валют
banker.ua